14.03. 2021. A. D.

1. Dziś zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijne na spotkanie na Mszę św. o godz. 10.00. w Kołczygłowach i w Łubnie. Zostaną poświęcone różance, a za tydzień modlitewniki.
  2. W celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna postanawia, aby: w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. w parafiach odmawiano po każdej Mszy Świętej nowennę do św. Józefa.
  3. Ciesząc się z Roku św. Józefa pragniemy, aby powrócić w naszej parafii do cieszenia się uroczystością odpustową św. Józefa w tym dniu będą dodatkowe Msze św., o godz. 08.00 i suma 18.00, aby umożliwić udział w tym wydarzeniu. W tym dniu można skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień natomiast będzie miał miejsce akt zawierzenia naszych rodzin świętemu Józefowi. Istniej również możliwość nabycia małych figurek św. Józefa.
  5. Dziś kolekta inwestycyjno – budowlana na walkę z kornikiem w Łubnie, a w Kołczygłowach na meble do zakrystii.
  6. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Franciszkanów Maryi w salce Jana Pawła II o godz. 18.00.
  7. W piątek zapraszamy na nabożeństwa dróg krzyżowych i tak na godz. 16.30 w Łubnie i Msza św., oraz w Kołczygłowach o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem, a w Łubnie o godz. 09.30.
  8. W dniu 18 marca  od godz. 09.00 będzie można przynosić elektro-śmieci. Będzie to akcja wsparcia misjonarzy. Wszystkie elektro-śmieci można przynosić już dzień wcześniej, gdyż odbiór będzie miał miejsce w godzinach porannych dnia 18 marca. W poprzednim roku zebraliśmy w parafii 3 tony.
  9. W dniu 20 marca zapraszamy wszystkich chętnych do honorowego oddani krwi od  godz. 10.00 do 13.00. Autobus będzie stał przy salce Jana Pawła II.
  10. Za tydzień będzie istniał możliwość wsparcia przez modlitwę i ofiarę materialną Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  11. W dniach od 19 – 25 marca będzie trwała nowenna w obronie życia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło, podczas każdej Mszy św.
  12. Zapraszamy osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie i współtworzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, kontakt przez biuro parafii.
  13. W naszej parafia będzie brała udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, zapisy przez stronę EDK – Kołczygłowy.  Termin 26 marzec 2021 r.
  14. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Arnold Grzegorz Piechowski stanu wolnego i Natalia Kinga Piszko stanu wolnego z Kołczygłów zapowiedź druga.
  15. Jest do nabycia najnowszy numer – „w Rodzinie”.
  16. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu odszedł śp. Edward Szachta pogrzeb miał miejsce w piątek w Łubnie. Dobry Jezu, a nasz Panie…