13.09. 2020. A. D.

1. Dziś zapraszamy na apel fatimski o godz. 19.00 proszę zabrać ze sobą świece potrzebne podczas procesji.
  2. Dziś pragniemy podziękować za tegoroczne plony, będziemy to czynić na Mszy św. w dniu 13 września o godz.10.00 w Kołczygłowach. Zachęcam do przygotowania wieńców z tegorocznych zbiorów.
  3. Dzisiejsza kolekta inwestycyjna przeznaczona jest na walkę z kornikiem w naszym kościele w Łubnie. Staram się o pozyskanie środków z starostwa powiatowego, ale trzeba mieć wkład 50% co daje nam kwotę ok. 20 tysięcy. Bóg zapłać za okazję wsparcie tej inicjatywy.
  4. Dziś przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za wsparcie.
  5. W dniu dzisiejszym zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które rozpoczynają swoje roczne przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej w Kołczygłowach o godz. 11.45.  Zapraszam w tym dniu również młodzież z klas 7 i 8 i osoby, które są już starsze, a jeszcze nieotrzymany sakramentu bierzmowania. Spotkanie w niedziele o godz. 11.45 Kołczygłowy.
  6. W poniedziałek zapraszam na dzieci na próbę przygotowującą do I Komunii Świętej o godz.17.30 po Mszy św.
  7. W poniedziałek 14 września na godz.18.30 zapraszam na uroczystość poświęcenia krzyża w Raduszu. Tym samym pragnę podziękować całej miejscowości za włożony trud w odnowienie tego miejsca jak i samego krzyża. Bóg zapłać.
  8. We wtorek zapraszam na spotkanie z ministrantów i kandydatów na ministrantów do salki Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 17.00 .
  9. W sobotę spowiedź święta dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej oraz dal wszystkich zainteresowanych i rodzin dzieci w Kołczygłowach od godz.09.00, a w Łubnie od godz. 10.30
  10. Za tydzień Pierwsza Komunia święta w Łubnie o godz.08.30, a Kołczygłowach o godz.12.00.
  11. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Paweł Piotr Ruszkowski stanu wolnego z parafii Trzebielino i Martyna Maria Hejna stanu wolnego z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź druga.
  12. Jest najnowszy numer „w Rodzinie” w cenie 3.5 zł.
  13. Zwyczajowa zbiórka ofiar na Ziemię Świętą, związana z adoracją Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ze względu na stan pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnym wymiarze. Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona na wrzesień, w naszej parafii za tydzień.

Ogłoszenie świeckie: Komunikat Wójta Gminy Kołczygłowy dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego

Z dniem 1 września 2020 r. na terenie całej Polski rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie rolnym to obowiązek każdego rolnika.