25.04. 2021. A. D.

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonu oraz w tym dniu będziemy się modlić o urodzaje.
  2. W poniedziałek zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w salce JPII o godz. 18.00. Dniem udzielenia sakramentu bierzmowania będzie 5 maj o godz. 15.30.
  3. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej wraz z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa.
  4. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 08.00, połączoną z różańcem i nabożeństwem majowym, które w tym roku na prośbą Ojca Świętego ma być modlitwą o ustanie pandemii. Zapraszamy również pod figury i krzyże w naszych wioskach, by wspólnie się modlić. A w kościele parafialnym w łączności z modlitwami przed Mszą św. niedzielną o godz. 11.45, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
  5. W sobotę o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszych strażaków z Kołczygłów, Łubna, Wierszyna i Gałęźni Wielkiej.  Tyma samym pragniemy złożyć życzenia, aby święty Florian, zawsze czuwał nad każdą akcją w której strażacy biorą udział.
  6. Za tydzień o godz. 11.15 zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Świętym: o ustanie pandemii .
  7. Można nabyć Voucher na film „Wyrok na niewinnych”, który można zobaczyć w kinie domowy za zaledwie 5 zł., jest z lektorem w języku polskim. Normalna cena biletu wynosi 20 zł. Osoby chętne, które są zainteresowane zapraszam do biura parafialnego. Więcej informacji na temat filmu na stronie parafii.
  8. W ostatnim czasie, coraz częściej spotykamy się w biurze parafialnym, ze stwierdzeniem, że osoby zameldowane na terenie naszej parafii, a w rzeczywistości mieszkające poza jej terenem, należą do parafii. Tak nie jest – należy się do tej parafii, gdzie aktualnie się mieszka.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dawid GrzegorzPietrzak  stanu wolnego z parafii Waplewo Wielkie i Agata Magdalena Kowalewska stanu wolnego z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź pierwsza. Przemysław Kozieł i Kinga Piwko. Zapowiedź pierwsza.
  10. „W myśl przepisów prawa kanonicznego (1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafialni, diakon Oskar PRYBA ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzielenia kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.” REKTOR – ks. Dr Tomasz Huzarek.
  11. Z naszej parafii odeszli: śp. Helena Tobolska z Łubna pogrzeb odbył się w środę, a w czwartek śp. Arkadiusz Szejna. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Haliny Jurenz z Kołczygłówek o godz. 14.00 w Kołczygłowach, a we wtorek o godz. 14.00 śp. Paraska Sokołowska z Jezierza. Dobry Jezu, a nasz Panie….
  12. Ogłoszenie świeckie: Od 1 kwietnia br. w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.