02.05. 2021. A. D.

1. Dzisiejszy różaniec o godz. 11.15  wraz z Ojcem Świętym: o ustanie pandemii.
  2. W dniu jutrzejszym przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, zapraszamy do kościoła na Msze święte jak w niedzielę.
  3. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy do spowiedzi świętej, dla młodzieży i ich rodzin, którzy otrzymają sakrament bierzmowania w środę o godz. 15.30. Sakrament bierzmowania udzieli ksiądz Biskup Ryszard Kasyna.
  4.  W środę na godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej wraz z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa.
  5. W czwartek zapraszamy chętnych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie adoracji Najświętszego Sakramentu do salki JPII po wieczornej Mszy świętej.
  6. W piątek odwiedzimy chory i osoby starsze z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o telefoniczne zgłoszenie chorych.
  7. Spowiedź święta z okazji pierwszego piątku miesiąca od godz. 15.00 w Łubnie do Mszy św, a w Kołczygłowach od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św., a po Mszy świętej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez kapłana.
  8. Za tydzień kolekta inwestycyjna na meble do zakrystii i na walkę z kornikiem w Łubnie.
  9. Za tydzień spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w Kołczygłowach o godz. 10.00, również spotkanie dla rodziców z Łubna o godz. 10.00.  Zostaną poświęcane medaliki.
  10. Trwa miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tym roku na prośbą Ojca Świętego mają być modlitwą o ustanie pandemii. Zapraszamy również pod figury i krzyże w naszych wioskach, by wspólnie się modlić w tej intencji. A w kościele parafialnym w łączności z modlitwami przed Mszą św. niedzielną o godz. 11.45, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
  11. W ostatnim czasie, coraz częściej spotykamy się w biurze parafialnym, ze stwierdzeniem, że osoby zameldowane na terenie naszej parafii, a w rzeczywistości mieszkające poza jej terenem, należą do parafii. Tak nie jest – należy się do tej parafii, gdzie aktualnie się mieszka.
  12. W dniu 15 maja od godz. 10.00 – 13.00 będzie istniała możliwość oddania krwi przy salce JPII. Zapraszamy chętnych, którzy chcą dać ten cenny dar.
  13. W dniu 15 maja zapraszamy na przejażdżkę rowerową zbiórka przy kościele o godz. 14.00. Jedziemy do Wierszyna, a tam dalsza część, która zostaje przygotowana przez GOK i sołectwo Wierszyno.
  14. W dniu 16 maja o godz. 13.00 zapraszamy miłośników motorów i pozostałych dwuśladów na Mszę świętą rozpoczynjącą sezon motocyklowy. Po Mszy świętej zostaną poświęcone motory i zaproszenie na co nieco…. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
  15. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dawid GrzegorzPietrzak  stanu wolnego z parafii Waplewo Wielkie i Agata Magdalena Kowalewska stanu wolnego z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź druga. Przemysław Kozieł i Kinga Piwko. Zapowiedź druga.
  16. „W myśl przepisów prawa kanonicznego (1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafialni, diakon Oskar PRYBA ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzielenia kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.” REKTOR – ks. Dr Tomasz Huzarek.
  17. Jest najnowszy numer „Pielgrzyma” cena 3.50 zł.
  18. Ogłoszenie świeckie: Od 1 kwietnia br. w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.