09.05. 2021. A. D.

1. Dziś tydzień kolekta inwestycyjna na meble do zakrystii i na walkę z kornikiem w Łubnie.
  2. Dziś spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w Kołczygłowach o godz. 10.00, również spotkanie dla rodziców z Łubna o godz. 10.00.  Zostaną poświęcane medaliki. Za tydzień zapraszamy na kolejne spotkanie z tym, że w Kołczygłowach o godz. 11.45 i zostaną poświęcone świece.
  3. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej wraz z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa.
  4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy Franciszkanów Maryi na spotkanie do salki JPII.
  5. W czwartek w dniu 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które w tym roku zostaje połączone z nowenną do Ducha Świętego. Nowenna do uroczystości Zesłania Ducha Świętego będzie codziennie o tej samem godzinie, czyli początek modlitw o godzinie 20.00. Proszę zabrać ze sobą świece. W tych dniach będziemy więcej śpiewali pieśni do Ducha Świętego przed Najświętszym Sakramentem.
  6. Na wsparcie pracy duszpasterskiej w Afryce dla księdza Maraka Walkusza zebrano w miesiącu kwietniu 859,68 zł.
  7. Trwa miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tym roku na prośbą Ojca Świętego mają być modlitwą o ustanie pandemii. Zapraszamy również pod figury i krzyże w naszych wioskach, by wspólnie się modlić w tej intencji. A w kościele parafialnym w łączności z modlitwami przed Mszą św. niedzielną o godz. 11.45, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
  8. W dniu 15 maja od godz. 10.00 – 13.00 będzie istniała możliwość oddania krwi przy salce JPII. Zapraszamy chętnych, którzy chcą dać ten cenny dar.
  9. W dniu 15 maja zapraszamy na przejażdżkę rowerową zbiórka przy kościele o godz. 14.00. Jedziemy do Wierszyna, a tam dalsza część, która zostaje przygotowana przez GOK i sołectwo Wierszyno.
  10. W dniu 15 – 16 maja będziemy gościli w naszej parafii ks. Mirosława Zabrockiego, znanego nam z ostatnich rekolekcji, który przyjedzie do naszej parafii z osobami, które opowiedzą o swoim wychodzeniu z alkoholizmu. Odbędzie się również meeting dla wszystkich zainteresowany o godz. 14.00 w salce parafialnej Jana Pawła II.
  11. W dniu 16 maja o godz. 13.00 zapraszamy miłośników motorów na Mszę świętą rozpoczynjącą sezon motocyklowy. Po Mszy świętej zostaną poświęcone motory. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
  12. W tym tygodniu odbyło się spotkanie rady parafialnej, podczas tego spotkania zostały omówione nasze sprawy parafialne, a w tym, zbilżające się świecenia kapłańskie diakona Oskara Pryby. Zawracam się z prośbą, aby osoby, które kiedyś chodziły po domach i zbierały fundusze na kościół parafialny, a w tym tygodniu to uczyniły. Zebrane fundusze, mają być wyrazem naszej wdzięczności za dar powołania kapłańskiego.
  13. „W myśl przepisów prawa kanonicznego (1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafialni, diakon Oskar PRYBA ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzielenia kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.” REKTOR – ks. Dr Tomasz Huzarek.
  14. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu odszedł śp. Mieczysław Kacperski z Barnowa. Dobry Jezu, a nasz Panie…