16.05. 2021. A. D.

1. W dniu dzisiejszym  gościmy w naszej parafii ks. Mirosława Zabrockiego, znanego nam z ostatnich rekolekcji, który przyjechał do naszej parafii z osobami, które opowiedzą o swoim wychodzeniu z alkoholizmu. Odbędzie się również meeting dla wszystkich zainteresowany o godz. 14.00 w salce parafialnej Jana Pawła II.
  2. W dniu 16 maja o godz. 13.00 zapraszamy miłośników jednośladów na Mszę świętą rozpoczynjącą sezon motocyklowy. Po Mszy świętej zostaną poświęcone motory. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych.
  3. Dziś zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z tym, że w Kołczygłowach o godz. 11.45, a w Łubnie o godz. 10.00 i zostaną poświęcone świece.
  4. Kolekta inwestycyjna na meble do zakrystii i na walkę z kornikiem w Łubnie z przed tygodnia wyniosła 2137,50 zł. Od czwartku trwają prace w Łubnie, a od piątku zostały wstawione nowe meble w Kołczygłowach. Natomiast w poniedziałek zostały wymienione krzesła w prezbiterium koszt zakupu krzeseł wyniósł 2207,00 zł. Pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na tacę jak i indywidualne. Na naszym cmentarzu obecnie znajduje się tylko jeden śmietnik, gdyż drugi jest oddany do remontu, który zapewne będzie kosztował kilka tysięcy złotych.  Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
  5. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej wraz z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa.
  6. Nowenna do uroczystości Zesłania Ducha Świętego będzie codziennie o tej samem godzinie, czyli początek modlitw o godzinie 20.00. W tych dniach będziemy więcej śpiewali pieśni do Ducha Świętego przed Najświętszym Sakramentem.
  7. Trwa miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tym roku na prośbą Ojca Świętego mają być modlitwą o ustanie pandemii. Zapraszamy również pod figury i krzyże w naszych wioskach, by wspólnie się modlić w tej intencji. A w kościele parafialnym w łączności z modlitwami przed Mszą św. niedzielną o godz. 11.45, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
  8. W dniu 15 maja tj wczoraj istniała możliwość oddania krwi przy salce JPII. Oddano 4.5 litra krwi. Kolejne oddawanie krwi już w czerwcu.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć najnowszy numer „Pielgrzyma”