20.09. 2020. A. D.

1. Dziś Pierwsza Komunia Święta w Łubnie o godz.08.30, a Kołczygłowach o godz.12.00.
  2. Zwyczajowa zbiórka ofiar na Ziemię Świętą, związana z adoracją Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ze względu na stan pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnym wymiarze. Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona na wrzesień, w naszej parafii ta zbiórka ma miejsce w dniu dzisiejszym.
  3. Kolekta inwestycyjna przed tygodniem wyniosła 3285zł.  i jest przeznaczona na walkę z kornikiem w naszym kościele w Łubnie oraz na dokończenie remontu oświetlenia  kościoła na zewnątrz i wewnątrz. Staram się o pozyskanie środków z starostwa powiatowego, ale trzeba mieć wkład 50% co daje nam kwotę ok. 20 tysięcy. Bóg zapłać za okazję wsparcie tej inicjatywy.
  4. W poniedziałek zapraszam Franciszkanów Maryi na spotkanie do salki PJII o godz. 18.30
  5. W poniedziałek zapraszam dzieci, które w niedzielę przystąpiły  po raz pierwszy do Komunii Świętej do udziału w Białym Tygodniu o godz.17.00.w Kołczygłowach w poniedziałek, wtorek i środę, a w Łubnie zapraszamy na godz. 16.30 w dni poniedziałek i czwartek.
  6. We wtorek zapraszam na spotkanie z ministrantów i kandydatów na ministrantów do salki Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 17.00 .
  7. Za tydzień zapraszam młodzież z klas 7 i 8 , oraz te osoby  które są już starsze, a jeszcze nieotrzymany jeszcze sakramentu bierzmowania. W tygodniu proszę o podejście na plebanię do biura parafialnego po wieczornej Mszy św., aby odebrać deklarację do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w niedziele o godz. 10.00 w Łubnie, a godz. 11.45 Kołczygłowy.
  8. Jest najnowszy numer „Pielgrzym” w cenie 3.5 zł „w Rodzinie” w cenie 1.5 zł.

Ogłoszenie świeckie: Komunikat Wójta Gminy Kołczygłowy dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego

Z dniem 1 września 2020 r. na terenie całej Polski rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę spisrolny.gov.pl i wypełnić