30.05. 2021. A. D.

1. W sobotę nasz parafianin diakon Oskar Pryba otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Uroczystość miała miejsce w Pelplinie o godz. 11.00, a następnego dnia tj. dziś w niedzielę w naszym kościele parafialnym ksiądz Oskar Pryba odprawi swoją pierwszą Mszę świętą o godz. 13.00. Bezpośrednia transmisja z Pelplina sobotniej uroczystości będzie miała miejsce dzięki naszemu diecezjalnemu radiu „Głos”. Każdy kto będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą podczas Mszy świętej prymicyjnej będzie mógł uzyskać odpust zupełny. Ze względu, że ostatnia Msza święta prymicyjna z naszej parafii miła miejsce 36 lat temu, zwracam się również z prośbą o modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich jak i zakonnych.
  2. W poniedziałek, wtorek, środa o godz. 17.00 klasa A i 17.45 klasa B zapraszamy dzieci pierwszo komunijnie do kościoła na próby do kościoła. W środę spowiedź święta dla dzieci i rodziców zapraszamy.
  3. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie grupy przygotowującej adorację Najświętszego Sakramentu w salce JPII.
  4. Próby na sypanie kwiatów podczas Bożego Ciała od poniedziałku o godz. 17.45. przy kościele. Zapraszamy dzieci chcące sypać kwiaty.
  5. W środę zapraszam Rycerzy Kolumba z naszej parafii jak i sympatyków – mężczyzn, aby wystroić brzózkami nasz kościół parafialny, przed uroczystością Bożego Ciała. Zapraszam na godz. 19.00.
  6. Tym samym zwracam się do parafian, aby nasze domy również udekorować, by w ten sposób przyznać się do Chrystusa. Bardzo proszę, aby to uczynić również we wszystkich miejscowościach nasze parafii.
  7. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała Msze święte jak do tej pory. Zapraszamy do udziału w procesji w łączności z Mszą św. w Łubnie o godz. 10.00, a w Kołczygłowach o godz. 12.00. Trasa będzie taka sama jak w czasie przed pandemią, jednocześnie proszę o zachowanie dystansu społecznego.
  8. Chory odwiedzimy w piątek od godz. 08.00 proszę zgłaszać telefonicznie.
  9. Natomiast w piątek po Bożym Ciele na godzinę 20.00 zapraszamy rodziców jak i całe rodziny wraz z dziatkami na adorację Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie rodzin do spotkania się z Chrystusem.
  10. Zapraszamy do korzystania z spowiedzi świętej w tym tygodniu na 30 minut przed Mszą świetną. Tym bardziej, że zbliżamy się do końca okresu wielkanocnego, a to jest związane również z przykazaniami kościelnym co do spowiedzi i Komunii świętej.
  11. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 08.00 połączoną z różańcem pierwszo sobotnim, natomiast o godz. 11.00 i 13.00 zostanie sprawowana Msza św. Pierwszo Komunijna.
  12. Za tydzień zapraszam na wspólny różaniec o godz. 11.15, a Msza święta w intencji róż różańcowych będzie miała miejsce o godz. 08.00 i w Łubnie o godz. 10.00. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.
  13. Naprawa ławek na parkingu kościelnym, które zostały zniszczone koszt wyniósł 1000 zł.
  14. Na naszym cmentarzu obecnie znajduje się tylko jeden śmietnik, gdyż drugi jest oddany do remontu, który zapewne będzie kosztował kilka tysięcy złotych.  Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
  15. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w łączności z Mszą świętą wieczorną.
  16. Wychodząc z kościoła można nabyć najnowszy numer „Pielgrzyma”.
  17. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszła śp. Krystyna Grzywińska z Kołczygłów. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30.śp. Barbra Rogowska Dominiak pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w Bydgoszczy.  Dobry Jezu, a nasz Panie….