27.09. 2020. A. D.

1. Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołują przerażenie oraz apele o solidarność z ofiarami. W związku z powyższym biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, odpowiadając na apel Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Prezydium KEP zwraca się z prośbą o przeprowadzenie przez parafie zbiórki do puszek przed kościołami diecezji pelplińskiej, po każdej Mszy Świętej, w niedzielę 27 września br., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców.
  2. Z dniem dzisiejszym młodzież z klas 7 i 8 , oraz te osoby,  które są już starsze, a jeszcze nieotrzymany sakramentu bierzmowania, składając deklarację rozpoczęły przygotowania do sakramentu bierzmowania spowodowane przez Covid-19.
  3. W poniedziałek zapraszam Franciszkanów Maryi na spotkanie do salki PJII o godz. 18.30
  4. We wtorek zapraszamy Miłość i Miłosierdzie Jezusa na spotkanie formacyjne po wieczornej Mszy św. w salce JPII
  5. Od czwartku zapraszamy do kościoła na nabożeństwa różańcowe połączonych z wieczorną Mszą świętą. Nabożeństwo różańcowe po Mszy św., a w sobotę o godz. 08.00 i w niedzielę o godz.07.30 z ranną Mszą św.  Młodzież jest zobowiązana, aby przynajmniej dwa razy w tygodniu uczestniczyć w tej formie modlitewnej.
  6. W piątek od godz. 08.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z Najświętszym Sakramentem, w Łubnie od godz.08.40.
  7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w Łubnie od godz. 15.00 do Mszy św., a w Kołczygłowach od godz. 15.45 do Mszy św.
  8. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez kapłana w łączności z wieczorną Mszą świętą i różańcem.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. w łączności z modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, zapraszamy członkinie żywego różańca z Kołczygłów i Wierszyna oraz Jezierza.
  10. W dniu 10 października o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich sympatyków jednośladów na zakończenie sezonu motocyklowego. Poza Mszą św., i błogosławieństwa pojazdów oraz przejazdu będzie możliwość spotkania się z strongmenem Dariuszem Wejer wraz z przyjaciółmi. Szczegóły znajdują sie na plakatach i stronie parafii i FB.