21.11. 2021. A. D.

1. Dziś w nasza parafia będzie obchodzić swój odpust parafialny i związku z tym zapraszamy na SUMĘ odpustową, której przewodniczyć będzie ks. kan. Janusz Chyła z Chojnic o godz. 13.00. Sumę poprzedzi uroczyste wstąpienie nowych kandydatów do Rycerzy Kolumba, zaprzysiężenie będzie miało miejsce w kościele o godz. 12.30. Zapraszamy.
  2. Pamiętajmy w dniu dzisiejszym o klerykach i moderatorach naszego seminarium duchownym w Pelplinie.
  3. Dziś przed kościołami w Polsce i w naszej parafii, zostanie przeprowadzona zbiórka na wsparcie migrantów.
  4. Dziś tj. 21 listopada rozpoczynają się rekolekcje „Rodzina33” i mają formę indywidualnej pracy rodzin  – zarówno dorosłych jak i dla dzieci – w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl. Raz w tygodniu po Mszy św. wieczornej w niedzielę będziemy się spotykać w kościele na omówieniu danego tygodnia pracy. Zapraszamy po Mszy świętej o godz.16.00.
  5. Dziś spotkanie formacyjne dla rodzin, w których dzieci przygotowują się do pierwszej Komunii świętej. Wyjątkowo o godz. 13.00. Za tydzień poświęcenie książeczek na mszy św. o godz. 10.00 w Kołczygłowach i Łubnie.
  6. W poniedziałek do salki JPII na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie formacyjne dla Franciszkanów Maryi.
  7. W dniu 24 listopada nasza parafia będzie połączona Mostem Modlitwy za powołania kapłańskie z zakonne, a w Seminarium pelplińskim będą się klerycy modlić w intencji naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.
  8. Za tydzień  pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które w tym roku poprowadzi ks. Marcin Kunda. Zachęcamy do licznego udziału.
  9. Za tydzień poświęcenie opłatka na stół wigilijny oraz będzie istniała możliwość nabycia świec na stół wigilijny. Świece są następujące duża po 15 zł i to biała lub czerwona, oraz małe świece po 10 zł.
  10. Za tydzień zapraszam rodziców jak i młodzież przygotowującą się do bierzmowana na spotkanie na Mszę św. o godz. 11.45.
  11. Przed tygodniem kolekta inwestycyjna na witraże w kościele parafialnym wyniosła 2749,00 zł. Pragnę również podziękować za ofiary składane na konto parafialne. Bóg zapłać.
  12. W miniony czwartek odbył się pierwszy etap Synodu, który przebiegł w duchu miłości i wielkiej troski o Kościół. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom. Tym samym zachęcam do wsparcia swoją modlitwą tego wyjątkowego dzieła, w Duchu Świętym.
  13. Jest najnowszy numer gazety: „w Rodzinie” gazety znajdują się przy wejściu głównym.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli śp. Czesław Kuczkowski i Lidia Kuczkowska, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.30 z Kołczygłów. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  15. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.