05.12. 2021. A. D.

1. Dziś o godz. 07.30 w Kołczygłowach i 09.30 w Łubnie zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Święty aby: nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiona przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.
  2. Dziś tradycyjne w II Niedzielę adwentu przed kościołami odbędzie się zbiórka na wparcie Kościoła na Wschodzie.
  3. Z rozpoczęciem adwentu nastąpi poświęcenie opłatka na stół wigilijny oraz będzie istniała możliwość nabycia świec na stół wigilijny. Świece są następujące duża po 15 zł i to biała lub czerwona, oraz małe świece po 10 zł. Przypominamy, że opłatek na stół wigilijny dla nas ludzi wierzących ma również wartość przez to, że został poświęcony w kościele, a nie tylko, że zakupiony w sklepie. Zapraszamy do kościoła.
  4. Spotkania na Mszach świętych – Roratach w tym tygodniu o godz. 18.00 poza poniedziałkiem, kiedy to Msza święta będzie o godz. 17.00. Proszę przygotować lampiony i serduszka. A w Łubnie Msze święte Roratnie w środy i piątki o godz. 17.00.
  5. W środę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje poświęcone naszej wierze. W najbliższy poniedziałek , 6 grudnia br., po Mszy św. wieczornej, ok. 17.00, zapraszamy na spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki , przez kolejnych jedenaście tygodni.  W tym czasie Pan Bóg, odpowiadając na pragnienia człowieka, bardzo osobiście budzi i odnawia wiarę w uczestnikach. Propozycja jest skierowana do dorosłych i młodzieży powyżej 17 roku życia. Nie ma znaczenia, czy ktoś uznaje się za wierzącego, czy nie. Wystarczy pragnienie zmiany w życiu… Zapraszamy w, poniedziałek 6 grudnia, o godzinie 17.30 (po Mszy św. wieczornej) w kościele parafialnym. Już dziś można zapisać się na Seminarium Odnowy Wiary przy stolikach.
  6. Rekolekcje GPS dla młodzieży, które miał mieć miejsce od piątku zostały przesunięte na czas wiosenny.
  7. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Msze św., a w godzinach od 12.00 – 13.00 na Godzinę Łaski. Zapraszamy na Mszę św.   Kościół w tym czasie będzie dostępny.
  8. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowując się do Pierwszej Komunii świętej za tydzień na Mszach świętych o godz. 10.00.
  9. Za tydzień kolekta inwestycyjna na wiraże w kościele parafialnym. Jesteśmy coraz bliżej zakończenia projektów poszczególnych okien.
  10. Rycerze Kolumba z naszej parafii wraz z Franciszkanami Maryi zachęcają do włączenie się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” potrzebne są wszystkie rzeczy od pieluch po chemię do prania. Są ustawione specjalne punkty, gdzie można tego rodzaju rzeczy przekazać.
  11. W dniu 5 stycznia w naszej parafii wystąpi Krzysztof Kijański i Witold Cisło z koncertem kolęd „Kolędy na głos i gitar parę” Cegiełki wstępu można nabyć w biurze parafialnym. Cegiełka jest też formą wsparcia finansowego tego wydarzenia, daleko koszt cegiełki 35 zł. Jeżeli koś chciałby wspomóc to wydarzenie jak również Orszak Trzech Króli, który będzie miał miejsce w dniu następnym to już dziś składam serdeczne Bóg zapłać za pomoc.
  12. Jest najnowszy numer gazety: „Pielgrzym”  „w Rodzinie” gazety znajdują się przy wejściu głównym.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli śp. Jarosław Stanisław Fronczak z Jezierza. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  14. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.