13.03.2022. A. D.

1. Dziś kolekta inwestycyjna na witraże i na sprawy remontowo budowlane. Projekty witraży znajdują się na stronie parafii.  Jestem również po rozmowie na temat kruchty kościelnej, gdzie trzeba odnowić ściany, na których powstała sól i zawilgocenie.
  2. Dziś wspieramy misjonarzy  przed kościołem przez zbiórkę do puszek na misjonarzy Ad Gentes. Pomoc zapewne pójdzie na wsparcie placówek znajdujących się na Ukrainie.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30 połączone z kazaniem pasyjnym.
  4. Każdego dnia zachęcamy do włączenia się w modlitwę o łaskę POKOJU na Ukrainie i w Europie.
  5. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy do salki JPII na spotkanie dla Domowników Boga. Osoby, które chciałby się włączyć w kolejne spotkania formacyjne zapraszamy.
  6. We wtorek i środę rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje parafialne spotkania rekolekcyjne będą trwały przez 5 tygodni i tak: we wtorek Łubno, a w środę Kołczygłowy. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Składne w tych dniach ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne w parafii. Zapraszamy dorosłych jak i młodzież, a młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania mają dodatkowy obowiązek w tym uczestniczyć.
  7. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Dróg Krzyżowych i tak w Kołczygłowach o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W Łubnie o godz.16.00 po Mszy świętej.
  8. W dniu 19 marca przypada św. Józefa, w naszej parafii przed laty był to dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 17.00, a od niedzieli dzisiejszej będziemy trwali na nowennie św. Józefa. Modlitwy w intencji pokoju.
  9. Jest organizowany wyjazd do kina w Bytowie na film „Cud w Guadelupe” premiera filmu w Polsce od 4 marca. Wyjazd w niedzielę 20 marca przewidywalny koszt wyjazdu to 35 zł. Bilet i autobus. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  10. Pomoc dla uchodźców: jest JEDNA I WSPÓŁNA SĄ WYMIENIONE PUNKTY jak GOK i salka JPII oraz szkoła w Kołczygłowach i Łubnie i poszczególne sklepy. Pragnę wyrazić słowa wdzięczności za WIELKĄ MOBLILIZACJĘ i wspólną sprawę, bo liczy się CZŁOWIEK. Dziękuję i proszę o dalszą POMOC. Jeżeli ktoś chciałyby się włączyć w akcję pomocy poprzez przyniesienie rzeczy, które są wymienione w informacji Caritas czy Gminy na stronach parafii i wszystkich instystucji, to proszę o przynoszenie do salki Jana Pawła II., jak i punktów zbiórek, które są na terenie całej gminy i parafii.  Wszystko się przyda. Rzeczy natomiast tylko nowe.
  11. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej parafii będzie mieć miejsce w dniu 8 kwietnia, zapisy trwają. I można się zapisywać, przez stronę EDK- Kołczygłowy.
  12. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Sebastian i Izabela Podwińscy z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź druga.
  13. Za tydzień naszym wsparciem modlitewnym jak i materialnym będziemy wspierać Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  14. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych, które odbędą się w Kołczygłowach codziennie od 28 marca do 1 kwietnia (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 18.00 do 21.00. Udział w tym programie jest obowiązkowym elementem przygotowania do ślubu. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl  – zakładka “Spotkania dla narzeczonych“.
  15. Jest najnowszy numer „w Rodzinie” w kruchcie kościoła.
  16. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.