20.03. 2022. A.D.

1. Dziś organizowany wyjazd do kina w Bytowie na film „Cud w Guadelupe”. Wyjazd dziś o godz. 16.30 obok salki JPII, w niedzielę 20 marca przewidywalny koszt wyjazdu to 25 zł. Bilet i autobus. Są jeszcze wolne miejsca.
  2. Dziś naszym wsparciem modlitewnym jak i materialnym będziemy wspierać Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  3. Kolekta inwestycyjna na witraże i na sprawy remontowo budowlane wyniosła 2842,00 zł. Bóg zapłać.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30 połączone z kazaniem pasyjnym.
  5. Każdego dnia zachęcamy do włączenia się w modlitwę o łaskę POKOJU na Ukrainie i w Europie.
  6. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy do salki JPII na spotkanie dla Domowników Boga. Osoby, które chciałby się włączyć w kolejne spotkania formacyjne zapraszamy.
  7. We wtorek i środę trwają nasze tegoroczne rekolekcje parafialne spotkania rekolekcyjne trwają przez 5 tygodni i tak: we wtorek Łubno, a w środę Kołczygłowy. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Składne w tych dniach ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne w parafii. Zapraszamy dorosłych jak i młodzież, a młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania mają dodatkowy obowiązek w tym uczestniczyć.
  8. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym dniu zapraszamy na Mszę św. W tym dniu nieobowiązujące post co do pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Będą rozdawane legitymacje i pisma dla osób, które podejmą się duchowej adopcji.
  9. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Dróg Krzyżowych i tak w Kołczygłowach o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych. W Łubnie o godz.16.00 po Mszy świętej.
  10. W piątek Ojciec Święty Franciszek w zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zatem w naszej parafii zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę w intencji pokoju na Mszy św i  drogę krzyżową ulicami naszej miejscowości. Jest to nasza solidarność modlitewna wraz Papieżem Franciszkiem. Podczas tej drogi krzyżowej weźmiemy ze sobą Krzyż wraz z pochodniami i figurami Matki Bożej i świętego Józefa i św. Michała Arch., a rozważania nabożeństwa będą nawiązywały do sakramentu małżeństwa i rodziny. Tym samym APELUJĘ, aby przyjść całymi rodzinami.
  11. Pomoc dla uchodźców: jest obecnie w naszej parafii i gminie już ponad 140 osób. Wychodząc na przeciw rodzinom, które pozostały na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie, Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Przebieg akcji jest następujący: do dziekanów w ciągu 2 tygodni dostarczone zostaną kartony o wymiarach 53x40x30 cm. Dziekani proszeni są o dostarczenie kartonów do poszczególnych parafii. Nasza parafia ma przygotować 5 takich kartonów z pomocą dla Ukrainy. Wykaz będzie na stronie parafii i Caritasu Diecezji Pelplińskiej.
  12. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej parafii będzie mieć miejsce w dniu 8 kwietnia, zapisy trwają. I można się zapisywać, przez stronę EDK- Kołczygłowy.
  13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jarosław Jacek Wantoch Rekowski stanu wolnego z parafii św. Michała Arch. z Tuchomia  i Sara Stanisława Kierzk stanu wolnego z parafii Chrystusa Króla w Kołczygłowach. Zapowiedź pierwsza.
  14. Jest najnowszy numer: „Pielgrzym” i „w Rodzinie” w kruchcie kościoła.
  15. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.