03.04. 2022. A.D.

1. Dziś o godz.07.30 w Kołczygłowach, a w Łubnie o 09.30 zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Święty, w intencji Pokoju na Ukrainie.
  2. Dziś przed kościołem będzie istniała możliwość wsparcia Hospicjum Pomorze Dzieciom.  Młodzież będzie stała z puszkami. Jest to akcja w całym województwie pomorskim, tym bardziej że dzieci z naszej parafii również korzystają z wsparcia Hospicjum.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30 połączone z kazaniem pasyjnym.
  4. Każdego dnia zachęcamy do włączenia się w modlitwę o łaskę POKOJU na Ukrainie i w Europie.
  5. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy do salki JPII na spotkanie dla Domowników Boga i Franciszkanów Maryi. Spotkanie z księdzem proboszczem.
  6. W poniedziałek na godz. 19.30 zapraszam RODZICÓW młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania na spotkanie do salki Jana Pawła II. Bardzo proszę o przybycie, będą poruszane dość istotne sprawy.
  7. We wtorek i środę trwają nasze tegoroczne rekolekcje parafialne spotkania rekolekcyjne trwają przez 5 tygodni i tak: we wtorek w Łubnie o godz.17.00, a w środę Kołczygłowach. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Składne w tych dniach ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne w parafii. Zapraszamy dorosłych jak i młodzież, a młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania mają dodatkowy obowiązek w tym uczestniczyć.
  8. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Dróg Krzyżowych i tak w Kołczygłowach o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W Łubnie o godz.16.00 po Mszy świętej.
  9. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej parafii będzie mieć miejsce w piątek 8 kwietnia, zapisy trwają. I można się zapisywać, przez stronę EDK- Kołczygłowy. Początek Mszą św. o godz. 19.00.
  10. Spowiedź świąteczna w naszej parafii w sobotę, w dniu 09 kwietnia. Od godz. 10.00 w Kołczygłowach do godz. 11.30 jak i w Łubnie od godz. 10.00 – 10.45
  11. W sobotę od godz. 10.00 – 13.00 będzie istniała możliwość przyłączenia się do Honorowych Dawców Krwi. Oddanie krwi tradycyjnie przy salce Jana Pawła II.
  12. Za tydzień kolekta inwestycyjna, a przed kościołem do puszki będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grób Pańskiego.
  13. Za tydzień w Kościerzynie odbędzie Dzień Młodzieży to spotkanie młodzieży z naszej diecezji stało się już tradycją. Wyjazd z Kołczygłów o godz.11.00 z przestanku autobusowego obok salki Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt to 10 zł. Wszystkie informacje w biurze parafialnym.
  14. Pomoc dla uchodźców: jest obecnie w naszej parafii i gminie już ponad 140 osób. Wychodząc na przeciw rodzinom, które pozostały na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie, Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Przebieg akcji jest następujący: otrzymaliśmy 5 specjalnych kartonów, które każda wspólnota parafialna ma wypełnić produktami, które znajdują się na specjalnej liście Caritas. Osoby lub wspólnoty, które chciałyby taką paczkę przygotować proszę o kontakt. Wykaz produktów na stronie parafii i Caritasu Diecezji Pelplińskiej.
  15. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.
  16. Ogłoszenie świeckie: Gminy Ośrodek Kultury w dniu 08.04.2022r. zaprasza na plac przy  GOK-u Kołczygłowy godz. 12.00 do 17.00 będą stoiska z: ozdobami wielkanocnymi; miodem, przyprawami pierogami, ciastem i wiele innych rzeczy.