10.04. 2022. A.D.

1. Dziś kolekta inwestycyjna, a przed kościołem do puszki będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grób Pańskiego. W Łubnie ofiary na kwiaty były zbierane po sołectwach tak jak było to ogłoszone w kościele w Łubnie podczas ogłoszeń parafialnych.  A za zakupując dziś palmy wspieramy Hospicjum.
  2. Dziś w Kościerzynie odbędzie Dzień Młodzieży to spotkanie młodzieży z naszej diecezji stało się już tradycją. Wyjazd z Kołczygłów o godz.11.00 z przestanku autobusowego obok salki Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt to 10 zł. Wszystkie informacje w biurze parafialnym.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30 połączone z kazaniem pasyjnym.
  4. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy do salki JPII na spotkanie dla Domowników Boga.
  5. we wtorek o godz. 18.15 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w Łubnie przygotowanie Grobu Pańskiego w środę.
  6. Zbiórka dla ministrantów we wtorek o godz. 15.00, a dla Rycerzy Kolumba jak i Franciszkanów Maryi w środę o godz. 19.00
  7. Każdego dnia istnieje możliwość skorzystania  z spowiedzi świętej, jesteśmy każdego dnia do dyspozycji. Pamiętajmy o tym, aby w czasie tak wyjątkowym przyjąć Chrystusa w Eucharystii.
  8. Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne NAJWIEKSZE UROCZYSTOŚCI zapraszamy do udziału.
  9. Wielki Czwartek – tego dnia wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po modlitwie po Komunii Świętej następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, przy której nastąpi adoracja indywidualna do godz. 22.00 Tego dnia uroczysta Msza Święta w Kołczygłowach o godz. 18.00 w Łubnie – godz. 17.00. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są jako świętopietrze.
  10. Wielki Piątek – od godz. 09.00  jest możliwość adorowania Jezusa w ciemnicy do rozpoczęcia uroczystości o godz. 18.00 w Łubnie – godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku zaprasza do rozważania biblijnego opisu Męki Pańskiej, a następnie do adoracji i uczczenia Krzyża Świętego. Przypominam, iż tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy tzw. ścisły nazywany świętym postem paschalnym. Zapraszamy do 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, jest tak, że są osoby, które w tym czasie adorują Jezusa, i można w każdej chwili się dołączyć.
  11. Wielki Piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia oraz tego dnia rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego jak Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. w Kołczygłowach jak i w Łubnie
  12. W sobotę uroczystości o godz. 20.00 w Kołczygłowach jak i w Łubnie.
  13. Godziny adoracji Wielki Czwartek w Łubnie: – Po Mszy św. adoracja indywidualna przez godzinę po zakończonych uroczystościach.
  14. W Wielki Piątek adoracja w Łubnie: od 15.00 – Godziny Miłosierdzia – ksiądz wikariusz – indywidualna do 18.00 oraz do 20.00
  15. W Wielką Sobotę: godz. 09.00 – 15.00 – Godzina MiłosierdziaŻywy Różaniec; od godz. 16.00 do nabożeństwa – indywidualna.
  16. W Wielką Sobotę do południa poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny i tak: godz. 1000 – Witanowo; godz. 1010 – Rokłowo; godz. 1015 – Łobzowo godz. 1025 – Wądół godz. 1045 – Łubno godz. 1100 – Wiatrołom godz. 1110 – Miłobądź godz. 1120 – Barkocin godz. 1130 – Barnowiec godz. 1135 – Barnowo; godz. 1145 – Kołczygłowy godz. 1155 – Górki godz. 1205 – Wierszyno godz. 1215 – Radusz godz. 1225 – Kołczygłówki godz. 1235 – Jezierze godz. 1245 – Darżkowo godz. 1255 – Kołczygłowy
  17. W minioną sobotę istniała możliwość honorowego oddania krwi i jest to 4 litry.  Bóg zapłać za ten najcenniejszy dar.
  18. Wieczorem najbardziej uroczysta Msza Święta. Na Wigilię Paschalną  przynosimy ze sobą świece.
  19.  Niedziela Wielkanocna – w niedzielę o godz. 06.00, w Łubnie  o godz. 08.00. Pozostałe Msze święte są zaznaczone w intencjach mszalnych. Bardzo proszę naszych strażaków do baldachimu i do sztandarów wszystkich sołectw i Żywego Różańca.  Proszę o wsparcie Rycerzy Kolumba.
  20. Skarbonki caritasu, które były rozdawane na początku Wielkiego Postu można przynosić podpisane do zakrystii, dochód ze skarbonek przeznaczony jest na wsparcie uchodźców z wojennych z Ukrainy.
  21. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.