PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA W KOŁCZYGŁOWACH

16-23.01.2020

Opieka duchowa ks. prob. PAWEŁ MŁYŃSKI

Dzień I 16.01.2020 czwartek Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie o godz. 18:40. Odprawa bezpieczeństwa, a następnie odprawa bagażowo-biletowa. Po niej o godz. 21:40 przelot liniami El-Al do Telawiwu na lotnisko Ben Guriona.  
Dzień II 17.01.2020 piątek Przylot do Telawiwu o godz. 2:15 czasu lokalnego. Następnie przejazd autokarem do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Następnie zwiedzanie Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Zwiedzanie Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.
Dzień III 18.01.2020 sobota   Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie: Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Następnie wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit. Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Potem przejście do kościoła Św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Marii. Następnie Droga Krzyżowa  wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.
Dzień IV 19.01.2020 niedziela Śniadanie. Przejazd do Qasr al-Yahud – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Przejazd do Jerycha, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – widok na Tel es-Sultan (z zewnątrz) oraz Górę Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na kąpiel w morzu. Powrót do  hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.
Dzień V 20.01.2020 poniedziałek Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: dzielnica Żydowska Cardo, Syjon Chrześcijański – Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdującym się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym Apostoł Piotr zaparł się Jezusa, a następnie przejście pod Ścianę Płaczu – najważniejsze miejsce judaizmu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VI 21.01.2020 wtorek Śniadanie. Przejazd do Galilei – Góra Tabor oraz wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, źródełko Marii,  Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grota stanowiąca część domu Marii, Kościół św. Józefa. Przejazd do hotelu w Nazarecie,  obiadokolacja, nocleg.
Dzień VII 22.01.2020 środa Śniadanie. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Kościół św. Piotra. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze. Po południu przejazd do Tabghy.  Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do Nazaretu, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nazarecie.
Dzień VIII 23.01.2020 czwartek   Śniadanie. Przejazd do Hajfy – malowniczo położonego miasta nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel, widok na Ogrody Bahaitów. Przejazd na lotnisko w Telawiwie, odprawa bezpieczeństwa o godzinie 14:40. Odprawa bagażowo-biletowa, a po niej o godz. 17:40 wylot do Warszawy liniami El-Alu. Lądowanie na lotnisku w Warszawie o godz. 20:35.

CENA: 3600 ZŁ

ŚWIADCZENIA:

 • przelot na  trasie Warszawa – Tel Awiw,  Tel Awiw – Warszawa liniami El-Al,
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje,
 • ubezpieczenie KL, NNW i  bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka kwalifikowanego przewodnika biblisty na trasie pielgrzymki,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów:
  • Kafarnaum,
  • Kościoła św. Piotra In Gallicantu,
  • Kościoła Ojcze Nasz,
  •  Kościoła Wniebowstąpienia,
  •  Kościoła św. Anny i sadzawki Betesda,
  • Muzeum Yad Vashem,
  • Tabgha,
  • Góra Błogosławieństw,
 • rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim,
 • wjazd taksówką na Górę Tabor,
 • indywidualne nagłośnienie.

CENA NIE ZAWIERA:

 • zwyczajowych napiwków  w kwocie 50 USD, płatnych u przewodnika,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł,
 • napojów do obiadokolacji.

UWAGI:

 • codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • godziny lotów podane są w czasach lokalnych,
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.

Więcej informacji: info@parafiakolczyglowy.pl lub w biurze parafialnym.