plakat-medjugorje — kopia

Pielgrzymka do Medjugorje

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach / ks. prob. Paweł Młyński

Plakat

kliknij

Dzień IPodstawienie autokaru przy Parafii o wyznaczonej godzinie. Przejazd trasą przez Toruń, Łódź, Częstochowę, Siewierz. Na trasie Msza św. w Częstochowie. Następnie przejazd przez granicę polsko-czeską na autostradzie A-1 i dalsza podróż przez Czechy, Słowację na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy miejscowości Dudince.
Dzień IIŚniadanie. Przejazd do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Aleja Andrassy’ego, Parlament (zewnątrz), Katedra, Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja), Wzgórze Gellerta, most łańcuchowy. Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Dunaju. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień IIIŚniadanie. Msza św. w Budapeszcie. Przejazd do Medjugorie trasą północną przez Udvar, Beli Monastir – Msza św., Šamac, Doboj, Konjic, Mostar. Przyjazd do Medjugorie w późnych godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień IVŚniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie. Spotkanie z kreatorką, wejście na Górę Objawień – miejsce, gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VŚniadanie. Przejazd nad Morze Adriatyckie do turystycznej miejscowości Gradac. Udział w rejsie na wyspę Hvar do rybackiej wioski Sučuraj. Msza św. w miejscowym kościele. Plażowanie i kąpiel na wyspie. W drodze powrotnej do portu w Gradac obiad na statku (fish-picnic), a następnie przejazd do Međjugorie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VIDla chętnych od godz. 04:30 piesza wyprawa na Drogę Krzyżową na górze Križevac. Śniadanie. Wyjazd do Mostaru – miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączonych najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowany w 1566 (odbudowanym po wojnie w 2004 r). Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła, a po niej zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem. Czas wolny. Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót do Medjugorie w godzinach popołudniowych na obiadokolację.
Dzień VIIŚniadanie. Przejazd do Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w centrum historycznym miasta. Msza św. w kościele w Dubrowniku. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień VIIIŚniadanie. Msza św. Przejazd do urokliwego Zadaru i zwiedzanie m.in. malowniczej starówki z Placem Pięciu Studni i Bramą Morską. Następnie wizyta w mieście Nin, które zachowało swój średniowieczny układ. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Varażdinie.
Dzień IXŚniadanie. Msza św. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Khalenberg. następnie czas na podziwianie panoramy stolicy Austrii. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w południowych Czechach.
Dzień XŚniadanie. Wizyta na starówce w Brnie. Powrót do kraju. Przejazd przez przejście graniczne w pobliżu Ostravy. Powrót do miejsca wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczorno- nocnych.

CENA: 2500 zł

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,
 • 9 noclegów w pokojach dwuosobowych z WC i łazienką,
 • 9 obiadokolacji i śniadań,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • miejscowy przewodnik w Budapeszcie, Dubrowniku, Mostarze i kreatorka w Medjugorie.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • rejsu z piknikiem rybnym,
 • rejsu po Dunaju,
 • napojów do obiadokolacji,
 • indywidualnego nagłośnienia – 10 euro,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.

UWAGI:

 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • niekonieczny paszport, możliwość zrealizowania wyjazdu z dowodem osobistym.

Więcej informacji:
Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach
Telefon: 59 821 34 19
Email: info@parafiakolczyglowy.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.